Carob Tea

Carob Tea

Carob Tea

  • ₺25.00

  • Product Code:
    keçiboynuzu çayı
  • Reward Points:
    400
  • In Stock
  • Ex Tax: ₺25.00
Keçiboynuzu

Keçiboynuzu birçok hastalığa iyi gelen önemli bir besin kaynağıdır. Antioksidan, antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, kanserden ve kalp-damar hastalıklarından korur. Kalsiyum bakımından zengin olduğu için kemik erimesini önler. Verdiği tokluk hissi nedeniyle zayıflamaya yardımcı olur, kan şekerini ve tansiyonu dengeler. Afrodizyak etkisiyle cinsel performansı artırdığı ve iktidarsızlığı engellediği bilinmektedir. Keçiboynuzu meyve olarak yenilebildiği gibi, çeşitli işlemlerden geçirilerek sıvı konsantre şeklinde de tüketilebilir. Çekirdekleri öğütülerek elde edilen keçiboynuzu tozu kakao ve kahve yerine kullanılabilir. Ayrıca pekmezi de çok faydalıdır.

Keçiboynuzunun içerdiği vitamin ve mineraller
Doğal bir antioksidan ve oldukça yüksek bir enerji kaynağı olan keçiboynuzu; A, B2, B3, B6, B12, C, D, E, K vitaminleri, Sodyum, potasyum, demir, magnezyum, manganez, çinko, bakır, fosfor, selenyum mineralleri,
Tanen (tannik asit), galik asit Polifenoller Karbonhidrat Protein Yüksek oranda doğal şeker ve lif içerir.

Kanserden korur
Keçiboynuzu (özellikle çekirdeğinden üretilen özü) içerdiği polifenoller aracılığıyla serbest radikallerle savaşarak rahim ağzı kanseri, akciğer kanseri gibi bazı kanser türlerini engelleyebilir. (3)

Enfeksiyon gelişimini önler
Zengin bir antioksidan kaynağı olan keçiboynuzu virüs ve zararlı bakterilerin üremesini önler. Özellikle mide ve bağırsaklarda enfeksiyon gelişme riskini azaltır, mevcut enfeksiyonların iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca alerjik astım, bronşit, soğuk algınlığı, grip gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir.

Kan şekerini dengeler
Keçiboynuzunun şeker ve kalori miktarı düşüktür. Kan şekerini düzenleyerek yükselmesini önleyebilir. Özellikle diyabet hastalarının halsizliklerine karşı güvenli bir besindir. Ancak yine de doktora danışmak gerekir.

Kemikleri güçlendirir
Sütten 3 kat daha fazla kalsiyum içeren keçiboynuzu sağlıklı kemik gelişimine büyük katkı sağlar ve kemik erimesini önler. Bu meyvedeki kalsiyum oksalat içermediğinden böbrek taşı geliştirme riski taşımaz.

Kilo vermeyi sağlar
Lif bakımından zengin olduğu için açlık hormonu ghrelinin salgılanmasını önleyerek tokluk hissi sağlar ve kilo vermeyi kolaylaştırır.

Cinsel gücü artırır
Afrodizyak özelliğine sahip olan bu meyve kişiyi zinde ve enerjik tutarak cinsel performansı artırır. Ayrıca sperm sayısını arttırdığı için kısırlık sorununun çözümüne de yardımcı olabilir. Ancak gereğinden fazla tüketilirse doymuş yağ asidi yüzünden faydadan çok zarara yol açabilir.

Balgam söktürücüdür.
Akciğer, karaciğer, bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrit ile tansiyona iyi gelir.
Kurt, solucan vb. bağırsak parazitlerinin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
Cildin yaşlanma etkilerini azaltarak parlaklık kazanmasını sağlar.
Erkeklerde sperm ve kadınlarda yumurta sayısını arttırır.

There are no reviews for this product.

Write a review

Please login or register to review
Testimonial